Skuteczne przygotowanie uczelni do wdrożenia Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych ( RODO )

Szkolenie odbędzie się w Warszawie w dniu 2017.10.31 w godzinach 10 - 16

Ramowy program szkolenia

• Ochrona danych – prawo do prywatności w stanie aktualnym i w zmianach prawa międzynarodowego.
  • Rola i kompetencje GIODO w procesie badania zgodności przetwarzania danych przez uczelnie.
  • Obowiązki uczelni jako administratora danych osobowych.
  • Obowiązki uczelni jako pracodawcy w świetle zasad ochrony danych.
  • Powierzenie przetwarzania danych.
  • Nowe obowiązki uczelni jako administratorów danych po 25 maja 2018 r.
  • Procedury udostępniania danych podmiotom zewnętrznym.
  • Realizacja obowiązku informacyjnego a prawa osób, których dane dotyczą.
  • Notyfikacja zbiorów i procesów przetwarzania przez uczelnie aktualnie w perspektywie nowych europejskich ram ochrony danych.
  • Bezpieczeństwo danych dziś i nowe kierunki podejścia do kwestii bezpieczeństwa po 25.05.2018 r.
  • Odpowiedzialność za naruszenie zasad ochrony danych osobowych dziś i w przyszłości.