Analiza procedury bezpieczeństwa w uczelni. Zachowanie się pracowników uczelni w przypadku wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym

Szkolenie odbędzie się w Warszawie w dniu 2017.10.24  w godzinach 10 - 16

Ramowy program szkolenia

• Organizacja systemu ostrzegania o zagrożeniach i systemu alarmowania w uczelni.
  • Planowanie i realizacja przedsięwzięć mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i studentów na terenie i w obiektach uczelni w tym przestrzeganie ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych.
  • Zagrożenie atakiem terrorystycznym. Zwalczanie terroryzmu w polskiej polityce bezpieczeństwa.
  • Koordynacja działań w przypadku ataku terrorystycznego w uczelni.
  • Zachowanie się pracownika uczelni w sytuacji zagrożenia. Mini-trening psychologiczny ułatwiający przetrwanie w sytuacji ekstremalnej.
  • Symulacja. Pokaz zdarzenia o charakterze terrorystycznym (m.in. rozpoznanie i prezentacja pasa szahida).
  • Postępowanie w przypadku groźby zdetonowania ładunku wybuchowego w obiektach uczelni.
  • Instrukcja postępowania w przypadku otrzymania przesyłki niewiadomego pochodzenia, podejrzanej o zakażenie substancjami biologicznymi lub skażenie środkami chemicznym.
  • Instrukcja postępowania i współdziałania pracowników i studentów w przypadku zagrożenia bioterrorystycznego.
  • Postępowanie w przypadku zagrożenia toksycznymi środkami przemysłowymi (TŚP).
  • Wskazówki prawidłowego reagowania na zagrożenie promieniotwórcze.
  • Trening proceduralny. Podsumowanie.